Filtrowanie aktualności

data od

data do

XI Międzynarodowy etapowy wyścig kolarski Szlakami Jury

W dniach 16-18 maja rozegrany został XI Międzynarodowy etapowy wyścig kolarski „Szlakami Jury”. Wyścig  przebiegał na terenach Giny Włodowice, Miasto Szczekociny i Gmina Irządze. Na starcie stanęło 152 kolarzy obok zawodników z polskich klubów wystartowali zawodnicy z 6-ciu klubów zagranicznych Rosji, Litwy, Czech i trzy drużyny niemieckie Thuringen, Brandenburg i Cottbus. I etap  pod patronatem Prezesa WZ LZS Katowice indywidualna jazda na czas 8 km. Hucisko-Zdów-Hucisko Kat Junior mł. najlepszy czas wykręcił zawodnik Ks. Pogoń Puławy Pękała Piotr 0:13:23:47. W kat. Junior Im.  Mandrysch John 0:12:42:24 THURINGEN RADSPORT-VERBAN (Niemcy) 17 maja Kryterium w Szczekocinach i II etap Wyścigu. Kat. Junior mł. Im Ruman Jakub ACK STARA VES (Czechy) 16 pkt., ten zawodnik został również zwycięzcą etapu II. Kat. Junior kryterium  uliczne Im. Jageler Robert THURINGEN RADSPORT-VERBAN(Niemcy) 21 pkt.,  zwycięzcą  II  etapu  został  również zawodnik z Niemiec Rohde Louis RSC COTTBUS. W pozostałych kategoriach wiekowy  w Kryterium ulicznym  zawodnicy MG LKS „Błękitni” PAULA-TRANS zajęli miejsca w kat. Młodzik Rzepka Robert V m., w kat. chłopcy Szkoły Podstawowe Im. Kupicha Kornel, II m. KwiecieńKonrad , IIIm. Musialik Jakub, dziewczeta Im. Maśka Natalia . W IRZĄDZACH  18 maja rozegrano III etap wyścigu pod patronatem Wójta Jana Molendy. Kat. Junior mł. Im. Deja Filip Ks. Pogoń Puławy. W klasyfikacja Indywidualna wyścigu  zwycięzcą został  Maciejuk Filip Ks. Pogoń Puławy Drużynowe zwycięstwo przypadło dla Ks. Pogoń Puławy. Kat. Junior III etap Im. Aniołkowski  Stanisław BDC NOSIR NOWY DWÓR MAZ. Klasyfikacja indywidualna wyścigu  Im. Mandrysch John , II m. Schubert Erik  obaj THURINGEN RADSPORT-VERBAN (Niemcy),  IIIm.  Adamczyk  Dawid  WLKS KRAKUS Kraków. Drużynowo I m. THURINGEN RADSPORT-VERBAN, IIm. BDC-NOSIR NOWY DWÓR MAZ. III m. TEAM BRANDENBURG.

Wyścig  był na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Organizator składa podziękowania dla sponsorów: Hotel Orle Gniazdo w Hucisku,  Firma Polimer, Laser II, Banaszek Nieruchomości , Renault Tandem , BS Myszków, A&W CZAPLA. Dla Policji Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Zawierciu oraz  druhów OSP z jednostek Włodowic, Zdowa , z Gminy i Miasta Szczekocin i Gminy Irządze. A.Ch.