Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kolarski Puchar Polski w gminie Koziegłowy

Na terenie gminy Koziegłowy rozegrany został w dniach 11-12 czerwca XXXVIII Międzynarodowy Wyścig w Kolarstwie Szosowym w konkurencjach olimpijskich pod Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Do Koziegłów zjechało 404 kolarzy z całej Polski, którzy rywalizowali o punkty w rankingu Pucharu Polski i w kwalifikacjach do Olimpijskiej Olimpiady Młodzieży oraz walczyli o puchary burmistrza. Pierwszego dnia odbyła się indywidualna jazda na ze startem i metą na ul. Porajskiej z półmetkiem w Gęzynie (dystans 12,2 km). W kategorii Kobiety Open zwyciężyła aktualna mistrzyni świata w kolarstwie torowym Daria Pikulis (wyścig punktowy) pokonała dystans 12,2 km w czasie 17.03.64. Dla zawodniczek i zawodników z województwa śląskiego były to zarazem Mistrzostwa Śląska.

Z dobrej strony pokazali się reprezentaci MG LKS „BŁĘKITNI” Paula-Trans Koziegłowy. W kategorii Żak dziewcząt 12. miejsce zajęła Joanna Zatoń, w kat. Młodziczek 4. była Sandra Skrobarczyk , 10. Anna Matyja, w kat. Juniorek młodszych 8. lokatę zajęła Wiktoria Skrobarczyk, w kat. Juniorek 4. Anita Jęderko, w kat. Młodzik 49. był Kamil Jadowski, 53. Konrad Jadowski. W Kat. Żak 3. na mecie zameldował się Bartosz Oleksiak a 12. Hubert Kozłowski. W kat. Junior 42. był Daniel Sikora, 47. Michał Bańka, 48. Dawid Koza.

12 czerwca rozegrany został wyścig ze startu wspólnego w Pińczycach. Zawodnicy ścigali się na rundzie o długości 15,7 km. W kat. Junior na dystansie 94,2 km zwyciężył Dawid Czubak (KTK Kalisz), w kat. Junior młodszy na dystansie 78,5 km triumfował Dawid Pluta (UKS Koźminianka). W kat. Kobiety Open na dystansie 62,8 km zwyciężyła 1. Monika Graczewska (BCM NOWATEX ZIEMIA DARŁOWSKA), w kat. Juniorki wygrała Klaudia Bilawska (UKS Koźminianka). W Żakach na 15,7 km 3. miejsce zajął Bartosz Oleksiak a wśród dziewcząt (15,7 km) 6. Joanna Zatoń.

W Młodziczkach rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa na dystansie 15,7 km, w których 4. miejsce zajęła Sandra Skrobarczyk z Błękitnych. W zabawie rowerowej pierwsze cztery miejsca przypadły zawodnikom ze Szkółki Kolarskiej przy MG LKS „BŁĘKITNI” Paula-Trans Koziegłowy: 1. Milena Tokarska, 2. Konrad Jadowski, 3. Hubert Kozłowski, 4. Oskar Nowak. Organizator imprezy, MG LKS „Błękitni” Paula-Trans składa podziękowania dla: Policji Powiatowej Wydział Ruchu Drogowego w Myszkowie, Komisariatu Policji w Koziegłowach, druhów OSP z Koziegłów, Rosochacza, Mysłowa, Pustkowia Lgockiego, Starej Huty i Pińczyc oraz dla sponsorów.

Na terenie gminy Koziegłowy rozegrany został w dniach 11-12 czerwca XXXVIII Międzynarodowy Wyścig w Kolarstwie Szosowym w konkurencjach olimpijskich pod Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Do Koziegłów zjechało 404 kolarzy z całej Polski, którzy rywalizowali o punkty w rankingu Pucharu Polski i kwalifikacje do Olimpijskiej Olimpiady Młodzieży oraz walczyli o puchary burmistrza. Pierwszego dnia odbyła się indywidualna jazda na ze startem i metą na ul. Porajskiej z półmetkiem w Gęzynie (dystans 12,2 km). W kategorii Kobiety Open zwyciężyła aktualna mistrzyni świata w kolarstwie torowym Daria Pikulis (wyścig punktowy) pokonała dystans 12,2 km w czasie 17.03.64. Dla zawodniczek i zawodników z województwa śląskiego były to zarazem Mistrzostwa Śląska.