Slajd #1 Slajd #2 Slajd #3 Slajd #4 Slajd #5
środa, 16 października 2019 r. |
imieniny obchodzą: Ambroży, Gaweł
Wybierz kolorystykę:
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Biuletyn Informacji Publicznej Gmina i miasto Koziegłowy
Kalendarz
Ankieta

Skąd dowiedział się Pan/Pani o II Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki Z Kopyta

archiwum ankiet
NSR

W weekend Industriada

Strona główna » Aktualności » W weekend Industriada

wielkość tekstu:A | A | A

Ponad pół tysiąca atrakcji w czterdziestu siedmiu obiektach i tylko kilkadziesiąt godzin, by zdążyć odwiedzić przynajmniej część z nich. Tegoroczna odsłona święta Szlaku Zabytków Techniki nie da nam wytchnąć choćby na moment.
W tym roku Industriada odbywa się w rytmie maszyn. Atrakcje związane z inauguracją i finałem święta znamy od kilku dni. W trakcie konferencji odbywającej się w Browarze Obywatelskim w Tychach poznaliśmy szczegółowy program imprezy, która już 10 czerwca połączy dwadzieścia siedem miast regionu.
"Hasłem tegorocznej edycji jest rytm maszyn, jednak w parze z nim idzie tłok i cylinder, co z jednej strony obrazuje industrialną tożsamość regionu, a z drugiej nawiązuje do kultury. To braterstwo przemysłu i kultury potwierdza, że mamy modę na industrialne dziedzictwo, co nas bardzo cieszy" – podkreślał w trakcie konferencji zapowiadającej program Industriady wicemarszałek Michał Gramatyka.
Liczby związane z Industriadą przedstawiają się imponująco. 537 wydarzeń, 47 obiektów w 28 miastach, ale też 56 tras do zwiedzania, 47 hitów Industriady, 37 koncertów i pokazów oraz 54 wydarzenia dla dzieci, to tylko wycinek bogatego programu. W trakcie festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Większość atrakcji dostępnych jest bezpłatnie, ale są też wydarzenia
biletowane i te, na które trzeba się zarejestrować.
Każdy z czterdziestu siedmiu obiektów biorących udział w Industriadzie przygotował własny program, a dwa włączają się w świętowanie po raz pierwszy Fabryka Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej i osiedle patronackie Huty Silesia w Rybniku. Po kilku latach wraca też Elektrociepłownia Szombierki.
Nowym partnerem święta jest też Instytucja Filmowa "Silesia Film". Dzięki jej zaangażowaniu w Walcowni Cynku w Katowicach zobaczymy premierową projekcję filmu złożonego z amatorskich nagrań przekazanych przez mieszkańców i ukazujących codzienne życie w rytmie maszyn.
W trakcie Industriady będzie można skorzystać z bezpłatnego transportu, mając przy sobie kupon na przejazdy Kolejami Śląskimi, KZK GOP i po raz pierwszy MZK Tychy. Bezpłatny transport przygotowano także na południu województwa (na trasie Bielsko-Biała - Cieszyn - Ustroń-Żywiec), w Częstochowie, między Tarnowskimi Górami i Zabrzem oraz w Rybniku. Co roku pobijamy wspólnie nowe rekordy. Bardzo nas to cieszy, bo fakt ten świadczy o tym, że Koleje Śląskie są Industriadzie potrzebne i że nasza oferta przypadła do gustu uczestnikom tego wydarzenia. Przygotowaliśmy 25 tysięcy kuponów, dzięki którym będzie można przemieszczać się między obiektami, dostępnych będzie 170 stacji w 100 miastach regionu" – mówił Michał Wawrzaszek z Kolei Śląskich.  Specjalnie dla fanów industrialnych wrażeń powstała też interesująca linia gadżetów.
Dla fanów industrialnych wrażeń mamy w tym roku wyjątkową propozycję. Dwie instytucje prowadzone przez samorząd województwa, Ars Cameralis Silesiae Superioris i Regionalny Instytut Kultury w Katowicach stworzyły linię produktów inspirowanych przemysłowymi obiektami i industrialną historią regionu. W ofercie są m.in. torby i plecaki, biżuteria, czy gra planszowa Przemysłowy Magnat. We współpracy z marką Gryfnie stworzono też koszulki inspirowane obiektami Szlaku Zabytków Techniki" - mówił członek Zarządu Henryk Mercik. Oficjalna inauguracja festiwalu tzw. rozruch maszyn odbędzie się 9 czerwca w Chorzowie, gdzie wieża wyciągowa Szybu Prezydent zamieni się w instrument muzyczny w trakcie widowiska INDUstrument. Zakończenie święta Szlaku Zabytków Techniki zaplanowano 10 czerwca w Centrum Edukacji i Biznesu "Nowe Gliwice", gdzie zobaczymy widowisko "Podniebna podróż" belgijskiego Teatru Tol.
Wszystkie obiekty festiwalu będą dostępne 10 czerwca co najmniej od godz. 12:00. Część z nich zakończy swój program w późnych godzinach nocnych. Aby optymalnie zaplanować swój udział w imprezie warto skorzystać z zakładki Moja Industriada na stronie internetowej i ułożyć swój indywidualny plan na ten dzień.

Więcej informacji na temat Industriady w załączniku.

czytano: 899 razy

źródło: kozieglowy.pl

Strona główna
Gminny System Informacji SMS Koziegłowy
Galeria
Ilość zdjęć: 273
dalej
Realizowane projekty
  • e-Myszkovia. Rozwój elektronicznych usług publicznych oraz nowoczesny samorząd w powiecie ...
   dalej
Topografia sołectw
dalej
Linki
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
dalej

Urząd Gminy i Miasta Koziegłowy
42-350 Koziegłowy, Plac Moniuszki 14
Tel.: (34) 314 12 19, Faks:34 314 15 33

Koziegłowy to miasto w woj. śląskim, w powiecie myszkowskim. Gmina Koziegłowy położona jest na krawędzi Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Znajduje się w województwie śląskim i jest częścią powiatu myszkowskiego. Jest drugą, co do wielkości gminą w dawnym województwie częstochowskim i największą gminą powiatu. Sąsiaduje z gminami: Poraj, Żarki, Siewierz, Woźniki, Kamienica Polska oraz z miastem powiatowym Myszków.