Strona startowa arrow POMOC ŻYWNOŚCIOWA
PROGRAM POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2017 (FEAD) Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Adam Skrobarczyk   
09.03.2017.


Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce.Od października 2016 roku rozpocznie się realizacja Podprogramu 2016, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności,jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.


Do połowy miesiąca września 2016 roku w Gminno - Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

w Koziegłowach, osoby które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności,która cyklicznie będzie dystrybutowana w formie paczek żywnościowych.


Do końca marca 2017 roku, każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następnego typu: makaron świderki, ryż biały,kaszę jęczmienną ,mleko UHT, ser żółty, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy,mielonkę wieprzowa,klopsiki w sosie własnym, cukier biały,olej rzepakowy, powidła śliwkowe, filet z makreli, herbatniki,fasola konserwowa,pasztet wieprzowy,szynka wieprzowa.


Prócz wsparcia żywnościowego, GMOPS Koziegłowy, realizować będzie cykliczne działania :Warsztaty Edukacji Ekonomicznej, Warsztaty Dietetyczne dotyczące zdrowego żywienia, Warsztaty Kulinarne,Program Edukacyjny z zakresu Zdrowego Odżywiania, Przeciwdziałanie marnotrawstwu żywności. Osoby korzystające ze wsparcia Programu w naszym województwie będą mogły również wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. O szczegółach informować będziemy na bieżąco.Wsparcie działaniami towarzyszącymi,pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej,która realizowana jest w ramach Programu.


Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniajacych kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniajacych kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego usprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej 1,268 zł dla osoby samotnie gospodarujacej 1,028 zł dla osoby w rodzinie, na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej,lub w przypadku osoby bezdomnej - oświadczenia podpisanego w organizacji.


Podprogram 2016 jest kontynuacją Podprogramu 2015, w ramach którego GMOPS Koziegłowy objął wsparciem żywnościowym 353 osoby.


W bieżącym 2016 roku brak organizacji partnerskich działajacych w zakresie rozdysponowania żywności

z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnosciowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.


W tej sytuacji w 2016r., GMOPS Koziegłowy zajmuje się przygotowywaniem list imiennych osób uprawnionych i wydawaniem żywności zgodnie z programem.


Planowany termin działań towarzyszących w postaci szkoleń z zakresu Edukacji Ekonomicznej, Program niemarnowania żywności w dniu 3 marca 2017r., w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy-sala sesyjna -Koziegłowy ul. Plac Moniuszki 14.Planowany termin wydawania żywności w miesiącu: marcu 2017 r., - 24.03.2017r., i 27.03.2017 r.

Zmieniony ( 09.03.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »