Strona startowa arrow Podsumowanie projektu "Integrowanie przez klikanie"
Podsumowanie projektu "Integrowanie przez klikanie" Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   
19.07.2010.
Image

Projekt socjalny "Integrowanie przez klikanie"

realizowany przez

Gminno-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koziegłowach


Zakończyła się realizacja projektu socjalnego pn. „Integrowanie przez klikanie”, którego organizatorem był Gminno-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koziegłowach. Projekt, jak wynika z opini jego uczestników został przygotowany i zrealizowany adekwatnie do potrzeb i oczekiwań uczestników. Nabycie umiejętności praktycznego wykorzystania nowoczesnych technik informatycznych i komunikacyjnych przez znaczną liczbę uczestników projektu jako efekt udziału w organizowanym kursie świadczy o tym, że założone cele zostały osiągnięte. Seniorzy są zadowoleni z uzyskanego wsparcia, a nowo nabytą wiedzę i umiejętności ocenili jako bardzo przydatną. Co istotne, udział w zajęciach nie tylko przełamuje bariery przed nauką nowych umiejętności (opór, strach, obawa przed zepsuciem sprzętu), ale i rozbudza ciekawość i chęć do dalszej nauki. Również podejście i sposób pracy z seniorami zostały ocenione wysoko. Uczestnicy kursu czuli się w przeważającej części komfortowo i bezpiecznie, co miało ogromny wpływ na tempo pracy i nauki wśród seniorów. Wsparcie w ramach projektu zostało przygotowane profesjonalnie i spotkało się z dużym zadowoleniem ze strony uczestników.

Uczestnicy projektu socjalnego ujawnili dużą chęć przyswajania wiedzy i nowych umiejętności. Ze względu na fakt, iż posiadają już duże doświadczenie zawodowe i osobiste, lepiej rozumieją to co jest dla nich ważne. Zajęcia pozwoliły na odnalezienie w sobie siły, która pozwoli zmierzyć się z obowiązkami, nowymi wyzwaniami oraz motywowania samego siebie do podjęcia określonego działania. Ważnym aspektem szkolenia była praca psychologiczna w obszarze podniesienia poczucia własnej wartości. Spotkanie było też okazją do zintegrowania się w nowym środowisku społecznym. Mimo początkowych oporów uczestnicy chętnie uczestniczyli w zajęciach wymagających interakcji społecznych. Zdecydowana większość uczestników projektu deklaruje także uczestnictwo w rozwijaniu nabytych umiejętności na poziomie zaawansowanym, jak również w różnego rodzaju szkoleniach i warsztatach.

Podjęte w projekcie socjalnym działania spotkały się z wielkim zainteresowaniem środowiska lokalnego ze szczególnym uwzględnieniem seniorów, którzy wyrazili chęć kontynuowania warsztatów oraz uczestnictwa w innych kursach.

W trakcie realizacji poszczególnych zadań projekt socjalny spotkał się z życzliwością i wsparciem ze strony przełożonych oraz wszystkich osób zaangażowanych w realizację projektu socjalnego i instytucji. Wśród lokalnych partnerów znaleźli się m. in. Urząd Gminy i Miasta Koziegłowy – Wydział Promocji i Rozwoju, Wioska Internetowa w Rzeniszowie, Klub Integracji Społecznej w Koziegłowach.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Realizacja projektu pn."Integrowanie przez klikanie":


Tak zaczynałyśmy……

 

 

Image

 

Image

 

Spotkanie z psychologiem-wspólnie przełamujemy barierę przed komputerem

 

Image

 

Image

 

Wolontariusze-zawsze chętni do pomocy

 

Image

 

W trakcie zajęć warsztatowych– specjalista informatyk zawsze służy pomocą

 

Image

 

Image

 

Ewaluacja

 

Image

 

Dyskusje podczas przerwy

 

Image

 

Image

 

Image

 

Podsumowanie projektu-spotkanie integracyjno-edukacyjne

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Przyjemne chwile – wręczenie dyplomów ukończenia kursu

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Wspólna zabawa łączy pokolenia

 

Image

 

Image

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy
Zmieniony ( 21.07.2010. )